Informacija teikiama visą parą

Kremavimas

Kremavimas – įprastas laidojimo būdas pasaulyje. Lietuvoje šis laidojimo būdas vis populiaresnis. Dauguma žmonių kremavimą renkasi dėl ramesnio atsisveikinimo, ekologijos, ar laidojimo kolumbariume pasirinkimo. Lietuvoje veikia kol kas vienintelis krematoriumas Kėdainiuose, kitas artimiausias krematoriumas yra Lenkijoje, Suvalkų m. Abu krematoriumai turi po dvi kremavimo linijas, atsisveikinimo sales, bei visus leidimus šiai veiklai vykdyti.

Yra daugybė atsisveikinimo būdų pasirenkant kremavimo procedūrą, tokių kaip:

  1. Velionis prieš kremuojant pašarvojamas šarvojimo salėje, vakare išvežamas kremuoti, o anksti ryte urna su kremuoto žmogaus palaikais vėl pašarvojama toje pačioje salėje ir po trumpo atsisveikinimo laidojama kapinėse ar kolumbariume. Taip suteikiama galimybė atsisveikinti artimiesiems ir su kūnu ir su kremuotais palaikais.
  2. Velionis vežamas kremuoti tiesiai iš mirties vietos. Artimieji atvyksta atsisveikinti į krematoriumą. Po kremavimo procedūros urna šarvojama šarvojimo salėje atsisveikinimui.
  3. Velionis kremuojamas be atsisveikinimo ir be šarvojimo, urna atiduodama velionio artimiesiems, galimybė pristatyti į Jūsų nurodytą vietą.
  4. Velionis kremuojamas, pasirinktu metu organizuojamos Šv.Mišios su urna bažnyčioje, po to laidojamas kolumbariume ar kapavietėje.

Mirusiesiems kremuoti yra skirti specialūs ekologiški kremavimo karstai, atitinkantys krematoriumo nustatytus užterštumo standartus.  Po kremavimo palaikai suberiami į Jūsų išsirinktą urną. Šiuo metu galime pasiūlyti apie 70 skirtingų urnų, nuo populiariausių medinių iki marmuro,onikso, vario, stiklo, ar bio urnų, kurių pasirinkimą galima rasti mūsų parduotuvejė Kaune, K. Baršausko g. 55.

Bet kuriuo paros metu teikiame mirusiųjų paėmimo paslaugą, saugojimą šaldymo kameroje bei transportavimą į krematoriumą ir iš jo.

Informacija ir paslaugos teikiamos visą parą: +370 638 88 884

URNOS

Urna – apvalus, kvadratinis ar kitokios formos, dažnai medinis, molinis ar akmeninis indas su ertme pelenų užpildymui. Laidojimo apeigoms skirtos urnos skirtos kremuoto žmogaus pelenams suberti. Tradicinės urnos gaminamos iš įvairių medžiagų (dažniausiai medžio, keramikos, akmens, metalo, stiklo), dekoruojamos. Laidojimui žemėje artimieji dažnai renkasi biologiškai skaidžias urnas pagamintas iš ekologiškų medžiagų. Urnos laidojamos kolumbariumuose turėtų būti ilgaamžės, pagamintos iš akmens, molio, stiklo ar t.t.
Laidojimo paslaugų biure „Anapilis“ Jūs rasite vieną didžiausių standartinių medinių, akmeninių, molinių ir kitų laidojimo urnų pasirinkimą. Norėdami patenkinti visų klientų poreikius, pastoviai ieškome naujų, nestandartinių urnų ir kelis kartus per metus papildome parduodamų urnų pasiūlą. Šiuo metų galime pasiūlyti arti 100 skirtingų urnų.

Keramiko – žiedėjo Gintaro Dabašinsko rankų darbo keramikinės urnos. Gintaras Dabašinskas – profesionalus keramikas, savo darbų gamą papildė lietuviškomis rankų darbo urnomis. Gintaro darbuose vyrauja gamtos motyvai, medžio žievės atkartojimas molyje, akmens, augalo ir net odos fragmentai. Visos keramiko pagamintos urnos yra išskirtinės ir vienetinės. Urnas galite įsigyti laidojimo namuose „Anapilis“, adresu K.Baršausko g. 55, Kaunas.

Tapytojo Gintaro Tadausko dekoruotos urnos. Tapytojas įkvėpimo ir sielos išraiškos ieško Biblijos teiginiuose. „Medžiai, drugeliai, paukščiai mus veda į tai, kas amžina, kas išlieka ilgiau už mūsų trumpą viešnagę šioje žemėje“, – sako tapytojas Gintaras Tadauskas. Dailininko naudojama urnų dekoravimo technika, kurią jis naudoja tapydamas paveikslus, viena seniausių, nes tokiu būdu per amžius buvo tapomos šventųjų ikonos.

KOLUMBARIUMAI

Kauno kolumbariumai :

  1. Petrašiūnų kolumbariumas – pastatytas gražiausiose Kauno kapinėse. Dėl vietos kolambariume ir kolambariumo priežiūros kreiptis į Petrašiūnų kapinių administraciją M. Gimbutienės g. 28, LT-52379 Kaunas arba į SĮ „KAPINIŲ PRIEŽIŪRA“ Savanorių pr. 347, Kaunas 49423, Kaunas 49423 Telefonas:  8-37 206689.
  2. Romainių kolumbariumas – Romainių 1-osios kapinės, Kaunas Šilainių pl. 3 nr. 8-615 85581